Zváracia kukla OPTREL HELIX QUATTRO

Kód: 1050-100
Neohodnotené
Značka: Optrel
€900 €750 bez DPH
Skladom..
Môžeme doručiť do:
29.2.2024

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Špičková kukla s panoramatickým XXL zorným poľom a najvyššou klasifikáciou priezoru 1/1/1/1 pre prácu v najťažších podmienkach a extrémnych polohách. Perfektný pohľad na zvar z akejkoľvek pozície, top patentované technológie, 5 senzorov, revolučný hlavový kríž IsoFit, odtieň 4-14.

Švajčiarska zváracia prilba pre extrémny výkon

Samostmievacia prilba Helix Quattro od Optrel-u pre zváranie v rozsahu až 500 A kombinuje TOP technológie, materiály a profesionálne funkcie s najnovšími poznatkami v oblasti fyziológie a ergonómie práce, ktoré ju predurčujú pre zváranie vo veľmi náročných podmienkach:

 

helix-quattro-animation-web

komfortný hlavový kríž IsoFit® 

Zváracia prilba Helix Quattro je vybavená najpokrokovejším hlavovým krížom IsoFit® na svete. Ako jediný náhlavný systém obopína celé temeno hlavy viacerými dotykovými bodmi a umožňuje perfektné prispôsobenie kukly. Nezávislé trojrozmerné nastavenie šírky, dĺžky aj výšky kríža zaisťuje celodenné pohodlie, pričom vám zváracia kukla perfektne sedí a nikde netlačí. Dá sa nastaviť v priebehu niekoľkých sekúnd a prispôsobiť každej veľkosti hlavy od S po XL. Dá sa odmontovať, vyčistiť mydlom a teplou vodou a znova namontovať za pár sekúnd.

hlavovy-kriz-isofit-optrel

Kukla Helix Quattro pre perfektný pohľad na pracovnú oblasť vo všetkých polohách

Zváracie kukly Helix poskytujú perfektný pohľad na zvar vďaka týmto kľúčovým prvkom:

Perfektná uhlová závislosť priezoru kukly, t.j. konzistentný pohľad bez ohľadu na uhol, pod ktorým cez kazetu pozeráte, je potvrdená najlepšou testovacou značkou 1 podľa normy EN 379 a zaručuje najlepší výhľad na proces zvárania bez manuálneho nastavenia úrovne ochrany. Preto nie je nutné prerušovať prácu, znižuje sa únava zvárača a zvyšuje pracovný výkon.

Panoramatické XXL zorné pole 180° kukly Helix Quattro je 6x väčšie než majú štandardné zváracie prilby (100 x 50 mm), pričom si kukla zachováva nízku hmotnosť. Toto je docielené výrezom v oblasti nosa, ktorý umožnil priblížiť zvárací filter bližšie k tvári a tým sa rozšírilo zorné pole zvárača. Vďaka zreteľnému oddeleniu od oblasti úst už na displej nedýchate a zabránite tak poškodeniu antireflexného skla.

panoramaticke-zorne-pole-optrel-helix

True Color pohľad, čiže realistiké vnímanie farieb je dosiahnuté pomocou špeciálneho UV-/IR filtra, ktorý zabezpečuje perfektný pohľad na zvar:

5-bodová multidetekcia oblúka = 5 senzorov (štyri v rohoch a jeden hore strede) pre dokonalé zapnutie a vypnutie filtra aj v najťažších svetelných podmienkach. Samozrejme možete aj trvalo nastaviť potrebnú úroveň tmavosti ShadeTronic® počas zvárania.

Patentované technológie ShadeTronic® a FadeTronic® pre efektívnejšie a bezpečné zváranie

Optrel vďaka novým technológiám neustále zvyšuje úroveň ochrany a efektívneho využitia pracovného času zvárača:

 • ShadeTronic® - automatické nastavenie úrovne ochrany podľa meniacej sa intenzity svetla zváracieho oblúka umožňuje zváračovi pracovať bez prerušenia. Až 5 svetelných senzorov neustále meria intenzitu svetla zváracieho oblúka a automaticky reguluje ochranu proti oslneniu postupne od DIN 4 po maximum DIN 13, resp. 14 pri použití nútorného ochranného skla +1,0" 5000.173.

shadetronic-optrel

 • FadeTronic® oneskorenie - plynule (bez skokového prepnutia) rozjasňuje filter po ukončení zvárania (po zhasnutí oblúka) z tmavého stavu do svetlého. Výrazne tak znižuje únavu očí, čo je výhodou najmä pri zváraní vysokými prúdmi. Výrazne sa tak znižuje únava očí v porovnaní s bežnou funkciou Delay.

Profesionálne funkcie a vlastnosti kukly Helix

Prilby Helix svojimi špičkovými funkciami a vlastnosťami uľahčujú a spríjemňujú zváranie, rezanie alebo brúsenie:

 • oneskorenie (delay) - umožňuje nastaviť plynulé oneskorenie rozjasnenia z tmavého do svetlého stavu na konci zvárania v rozmedzí 0,1 – 2,0 s, čím bráni oslepeniu očí,
 • citlivosť (sensitivity) - plynule nastaviteľná citlivosť podľa zváracieho oblúka a okolitého svetla, oblasť „Super High“ pre maximálnu svetelnú citlivosť,
 • twilight - zabezpečuje plynulý prechod z tmavého stavu do svetlého, citlivo a prirodzenejšie, bez skokového prepnutia známeho z bežných kukiel, čím šetrí oči pred únavou a podráždením. Twilight sa nepoužíva pre rýchle stehové a bodové zváranie.
 • mód brúsenia - kukla umožňuje vyklopiť zváraciu kazetu do dvoch polôh, jedna je pre zváranie a druhá (s jasným výhľadom) je pre brúsenie a iné práce,
 • zváranie nad hlavou a v extrémnych polohách,
 • akumulátorová jednotka s nabíjaním cez zvárací oblúk.

Kuklu Helix je možné doplniť o filtroventilačnú jednotku, je perfektne kompatibilná s filtráciou OPTREL SWISS AIR. Spolu vytvárajú najvyššiu úroveň ochrany zraku a dýchacích ciest pri zváraní TH3.

Manuálny a automatický režim zváracej kukly

Kukla Helix Quattro umožňuje nastaviť stupeň ochrany pomocou manuálneho režimu (Manual mode) v rozmedzí DIN 8 - 13, alebo automatického režimu (Autopilot), kedy sa podľa jasu zváracieho oblúka automaticky nastaví stupeň zatemnenia DIN 4 až 13.

Pri akých aplikáciách sa používa zváracia kukla Optrel Helix Quattro?

 • zváranie obaľovanou elektródou MMA,
 • zváranie MIG/MAG,
 • zváranie MIG/MAG s veľkou rýchlosťou topenia,
 • zváranie plnenou elektródou (FCAW),
 • zváranie TIG,
 • zváranie plazmovým oblúkom,
 • plazmové rezanie,
 • brúsenie.

Zváracia prilba Helix Quattro nie je vhodná pre zváranie laserom.

V cene zváracej kukly je zahrnuté príslušenstvo:

 • hlavový kríž IsoFit®, 
 • SN+1 ochranné sklo 1 ks,
 • fólia vonkajšia 1 ks,
 • taška na kuklu 1 ks,
 • micro USB kábel 1 ks,
 • záručný list.
Technické parametre Optrel Helix QUATTRO
Panoramatické XXL videnie áno  180 stupňov
Hmotnosť 620 g
Optrel prilba /EN379 standard/ áno
ShadeTronic áno
Zváranie nad hlavou a v extremnych pozíciach áno
Nastavenie dorazov / otvorenia a zavretia kukly/ áno
Rozsah prúdu až do 280A
Rozsah stmavenia 5-12*
FadeTronic (Twilight Mode) áno
Klasifikácia EN379 1/1/1/2
Optrel IsoFit hlavový kríž súčasťou
Napájanie solarne články, Li polymer nabíjateľne batérie
Počet senzorov 5

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: