Fronius IGNIS 180 SET

Kód: 4-075-248-880
Neohodnotené
€1 007 €839,17 bez DPH
Skladom..
Môžeme doručiť do:
30.5.2024

Detailné informácie

Podrobný popis

S každou elektrickou sieťou ponúka táto zváračka vždy ten najlepší výsledok. V nepriaznivých podmienkach , v úzkych priestoroch , vonku alebo vnútri , vždy dokonalý zvarový spoj - to umožňuje kompaktný produktový rad Ignis. 

Popis produktu: 

Stabilný elektrický oblúk aj pri dlhých sieťových vedeniach alebo kolísaní napätia- s Ignis 150/180  je to realita .

 Tento robustný zvárací systém na zváranie obaľovanou elektródou vždy poskytuje perfektný výsledok, či už pri

nestabilných pomeroch siete, v generátorovom režime alebo pri veľkom akčnom rádiuse. Vďaka tomu je Ignis ideálnym spoločníkom – predovšetkým na stavbách, pri opravách a údržbe v priemysle a v poľnohospodárstve, ako aj v súkromnej dielni.

Hlavné výhody: 

Plný výkon aj pri dlhých sieťových vedeniach
Perfektné výsledky zvárania aj so sieťovými vedeniami do 100 metrov sú so systémom Ignis 150/180 samozrejmosťou. To okrem iného umožňuje integrovaná technológia PFC (Power Factor Correction, korekcia účinníka). Vďaka tomu zariadenia pracujú obzvlášť energeticky efektívne a minimalizuje sa rušivé spätné pôsobenie do elektrickej siete.

Mobilný a odolný
S hmotnosťou len 6,5 kg (Ignis 150) resp. 8,8 kg (Ignis 180) sú oba modely skutočne ľahkou váhou, čím sa optimálne hodia aj na mobilné použitie. Robustná konštrukcia zariadení, ako aj integrovaný filter z nehrdzavejúcej ocele zabezpečí aj pri náročných zváračských úlohách v exteriéri alebo v nestálych poveternostných podmienkach spoľahlivú ochranu.

Jednoduché  ovládanie
Intuitívna koncepcia obsluhy a indikácia na displeji so 7 segmentmi umožňuje rýchle načítanie nastavených parametrov a uľahčujú manipuláciu. Používateľské rozhranie je tiež dobre chránené pred poškodením a vonkajšími vplyvmi, pretože je posunuté mierne dovnútra.

Množstvo variantov s prídavnou funkciou
Modely Ignis TIG umožňujú vstup do mobilného zvárania TIG, ako aj pohodlné ovládanie pomocou diaľkového ovládania. Ignis 180 je k dispozícii aj vo variantoch pre jednotlivé krajiny, a preto ho možno používať aj v regiónoch s rôznym sieťovým napätím.

 Systém Ignis - okrem robustného telesa a jednoduchej intuitívnej obsluhy Ignis disponuje aj množstvom funkcií, ktoré používateľovi uľahčujú elektródové zváranie: HotStart, SoftStart alebo Anti-Stick pomáhajú pri spustení zvárania, ako aj počas procesu zvárania. Funkcia MMA-Puls umožňuje krajšie zvarové spoje a ešte rýchlejšie zváranie.

 Ignis 180 SET

 ELEKTRÓDOVÉ ZVÁRACIE FUNKCIE:

SoftStart - táto funkcia zaisťuje na začiatku zvárania stabilný elektrický oblúk a bola vyvinutá špeciálne pre bázické elektródy, ktorými sa zvára pri nízkom zváracom prúde.

Anti-Stick - zabraňuje vyžíhaniu elektródy: Ak sa elektróda počas ručného oblúkového zvárania zlepuje – čo zodpovedá skratu – výstupný výkon zváracieho systému sa okamžite vypne.

HotStart - pre ľahšie zapálenie elektródy sa pri zapaľovaní na zváracom systéme na zváranie obaľovanou elektródou na zlomok sekundy zvýši prúd. Funkcia HotStart bola špeciálne vyvinutá na zváranie s rutilovými a celulózovými elektródami.

MMA Pulse  - krajšie zvarové spoje a ešte rýchlejšie zváranie vďaka funkcii MMA-Pulse – predovšetkým v nútených polohách.

TrackingArc - funguje ako „baterka": Zapálenie elektrického oblúku  s ôsmimi ampérmi uľahčuje vyhľadanie presnej štartovacej polohy pri opätovnom zapálení na konci zvárania alebo po výmene elektródy. Takto sa vyhnete chybám pri zváraní, ako sú napríklad nedostatočne vyplnené koncové krátery alebo vrubový účinok, ako aj nepríjemnému dodatočnému opracovaniu. Funkcia TrackingArc sa špeciálne hodí na aplikácie, pri ktorých sa nepoužíva automatická zváračská kukla alebo štít.

Snímka obrazovky_2-5-2024_9557_www.nebex.sk

ZVÁRACIE FUNKCIE TIG:

TIG Comfort Stop  - zabraňuje nepríjemnému odtrhávaniu elektrického oblúka na konci zvárania: Po ukončení zvárania sa zvárací prúd automaticky vypne – po cielenej zmene dĺžky elektrického oblúka. Zaisťuje to lepší výsledok zvárania v oblasti koncového krátera, pretože aj plynová ochrana zostáva zachovaná.

Systém Multilock TIG - jednoduché a flexibilné zváranie: Systém Multilock ponúka množstvo rôznych a vymeniteľných tiel zváracích horákov v rôznych dĺžkach a uhloch.

IGNIS 180 set 2

INTUITÍVNA KONCEPCIA OBSLUHY
Prehľadná koncepcia obsluhy a indikácia na displeji so 7 segmentmi na používateľskom rozhraní umožňujú rýchle načítanie nastavených parametrov a uľahčujú manipuláciu.

IGNIS 180 set 3

Technológie určené na dnes, zajtra a pozajtra

Aktualizovateľný:  celkom jednoducho a rýchlo sa prostredníctvom USB dajú dopĺňať funkcie alebo načítavať dôležité systémové informácie. Prípojka USB sa pritom nachádza chránená vo vnútri telesa a nedochádza k jej narušeniu ani pri náročných aplikáciách.

Energeticky efektívny: integrovaná technológia PFC (Power Factor Correction) aj pri dlhých sieťových vedeniach zabezpečuje minimálne straty energie. Vďaka tomu zariadenia Ignis pracujú obzvlášť energeticky efektívne a minimalizuje sa rušivé spätné pôsobenie do elektrickej siete. Voliteľne nastaviteľná automatická funkcia Time Shutdown (300 s alebo 900 s) okrem iného zaisťuje, že v pohotovostnom režime sa cennou energiou neplytvá.

Je to vo vašich rukách
Dlhá životnosť: produktový rad Ignis je vyrobený ako trvalo udržateľný. Kvalitný filter z nehrdzavejúcej ocele vo vnútri zariadenia, robustné teleso a vzdialenosť 3,5 cm od podlahy garantujú dlhú životnosť zváracieho systému.

Technické parametre:  

Sieťové napätie 

-20 %/+15 %, 50/60 Hz  230v

Príkon:

 5,75 kVA

Cos φ :

 0,99 (180 A)

Zvárací prúd minimálny :

10 A

Zvárací prúd maximálny:

180 A

Rozsah pracovného napätia min.:

20,4 V

Napätie chodu naprázdno :

101 V

Krytie:

IP 23

Elektróda/rozsah zváracieho prúdu pri 10 min/40 °C:    

180 A ( Z 40 %)

Elektróda/rozsah zváracieho prúdu pri 10 min/40 °C :

150 A  (Z 60%)

Elektróda/rozsah zváracieho prúdu pri 10 min/40 °C:

120 A (Z 100 %)

Dĺžka:

435 mm

Šírka :

160 mm

Výška:

310 mm

Hmotnosť  :

8,8 kg

 

Príslušenstvo v cene:

  • Kábel s držiakom elektródy 25mm2 dĺžka 4m 200A
  • Uzemňovací kábel 25mm2 dĺžka 4m 200A

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: